Formačné témy

Dvom je lepšie ako jednému, lebo majú dobrú odmenu za svoju námahu. Ak padnú, jeden druhého zodvihne. Beda však samotnému, keď padne, a niet druhého, kto by ho zodvihol. Aj dvom, keď ležia, je teplo, ale jeden sa ako zahreje? Jedného možno premôcť, dvaja sa však už postavia na odpor, ale trojitá šnúra sa tak rýchlo nepretrhne. (kniha Kazateľ, 4)...
Kto je verný v malom, je verný aj vo veľkom, a kto je nespravodlivý v malom, je nespravodlivý aj vo veľkom. 11 Ak ste teda neboli verní v nespravodlivej mamone, kto vám zverí pravé bohatstvo? 12 A ak ste neboli verní v cudzom, kto vám dá, čo je vaše? (Lk 16,10-12)
"Ako som len nenávidel napomínanie a moje srdce pohŕdalo výčitkami, nepočúval som hlas svojich učiteľov a nenakláňal som si ucho k tým, čo ma učili. (Prís 5,12-13)

liturgické čítania dnešného sviatku nás ponorili do počúvania veľmi náročného a povedali by sme "suchého" textu Písma, akým je pre nás Ježišova genealógia. Keď evanjelisti - lebo aj Lukáš má svoju verziu Ježišovej genealógie - predložili prvým kresťanským komunitám takýto text, určite mali svoj zámer a aj svojich poslucháčov, ktorí tejto ich reči...

2020 Združenie saleziánov spolupracovníkov | Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky